A lányoknál nyolc, a fiúknál tíz súlycsoportban mérték össze tudásukat a cselgáncsozók.

A korosztály idei egyik legfontosabb versenyét Szegeden rendezték, ahol 76 egyesület 266 judokája lépett tatamira. A DSI Debrecen fiataljai remekeltek az Országos Bajnokságon -mely egyben Krajkó Gyula-emlékverseny volt- hiszen az egy elsőségnek és a két bronzéremnek köszönhetően a hatodik helyen zártunk a legeredményesebb egyesületek rangsorában.

Remek napot fogott ki Raus Kíra (48kg) és Süveges Fanni (52kg), akik végül a dobogó harmadik fokára állhattak fel az eredményhirdetésnél. Az értékes ötödik helyen fejezte be a versenyt a 46 kilós Fedora Sándor, míg bátyja, a 60 kg-ban induló Ferenc újra, már sokadjára bizonyította tehetségét. Judokánk kezdésként a bajai Szabó Bence ellen fejezte be idő előtt a küzdelmet, majd a következő körben az újpesti Szégner Dániel sem tudta megállítani. Az elődöntőben egy újabb lila-fehér cselgáncsozó, Pinke Bence várt rá, akit, akárcsak többi ellenfelét, ipponnal győzött le. De a legfontosabb küzdelem még hátra volt, a változatosság kedvéért az újpesti Molnár Zsomborral nézett farkasszemet a fináléban. Fedora Ferenc nem bízta a véletlenre, Ő az aranyért utazott el a Tisza-parti városba, melyet erőtől duzzadó versenyzéssel meg is szerzett.